MENU

MENU

 • Zamyslenie na každý týždeň - aktualizácia 18.10.2021

  Zamyslenie na každý týždeň - aktualizácia 18.10.2021

  Milí žiaci, rodičia, priatelia. Ponúkame vám možnosť vypočuť si krátke zamyslenie a povzbudenie do nového týždňa od nášho pána dekana prof. Františka Trstenského.

  Pre vypočutie, resp. stiahnutie MP3 kliknite >>> TU <<<

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  Dňa 26. septembra sa už od roku 2001 každoročne koná Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť ľudí, aby sa bez ohľadu na vek, v školách, ale aj mimo nich, učili viac jazykov. Aj my na našej škole sme Európsky deň jazykov oslávili v pondelok 27. septembra na hodinách angličtiny a nemčiny rôznymi aktivitami, prezentáciami a kvízmi. 

 • ZOZNAM školských potrieb a pomôcok pre žiakov 1. ročníka

  Vážení rodičia budúcich prvákov! Pripravili sme pre vás zoznam pomôcok a školských potrieb pre výchovno-vzdelávací proces žiakov 1. ročníka v novom školskom roku 2021/2022.
  Pre otvorenie zoznamu >>> KLIKNITE TU <<<

 • Obedy - tlačivo na stiahnutie

  Obedy - tlačivo na stiahnutie

  Vážení rodičia!

  Prosíme Vás, aby ste si stiahli tlačivo - prihlášku na stravovanie v školskom roku 2021/2022.

  Vyplnenú a podpísanú prihlášku je potrebné odovzdať vedúcej školskej jedálne. Ďakujeme za pochopenie.

  Dokument na stiahnutie:

  2021_OBEDY_-_zapisny_listok_____ZS.pdf


 • Výsledky volieb do Rady školy

  Vážení rodičia, kliknutím na farebný text si môžete pozrieť kompletné výsledky volieb do Rady školy.

   

  >>> VÝSLEDKY VOLIEB <<<

 • Rada školy - voľby

  Vážení rodičia!

  V dňoch 14. a 15. júna 2021 v čase od 7,00 hod do 18,00 hod. sa v uskutočnia voľby do Rady školy - zástupcovia z rodičov žiakov ZŠ. Prosím vás, aby ste si pozorne prečítali POKYNY k voľbám (kliknite na červený text) kde nájdete podrobnejšie informácie. Voliť sa bude vo vnútorných priestoroch školy vo vyhradenom priestore. Vopred vám ďakujem za účasť.

  Pavol Krajči, riaditeľ školy

 • ÚSPECHY V BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDE V OKRESNOM A KRAJSKOM KOLE

  Okresného kola Biologickej olympiády sa zúčastnili Dajana Mária Drugáčová, žiačka 9. B, ktorá získala 1. miesto,Alex Fujdiar, žiak 8. A,  ktorý sa umiestnil na 3. mieste.

  Dajana Mária Drugáčová postúpila do krajského kola, v ktorom si svojimi vedomosťami vybojovala  vynikajúce 2. miesto.

  Srdečne blahoželáme!

 • ÚSPECH V OKRESNOM KOLE DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

  ÚSPECH V OKRESNOM KOLE DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

  Blahoželáme Alexovi Fujdiarovi,

  žiakovi 8. A triedy, k 2. miestu v „online“ okresnom kole dejepisnej olympiády a postupu do krajského kola. Alexovi ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme mu veľa ďalších úspechov.

 • Súťaž NAJ ŠKOLA - JE DOHLASOVANÉ !!!

  Súťaž NAJ ŠKOLA - JE DOHLASOVANÉ !!!

  Milí rodičia, žiaci, učitelia! Naša škola sa dostala medzi finalistov súťaže s RTVS NAJ ŠKOLA a budeme bojovať o skvelú výhru 10.000;- EUR. Ešte raz vám všetkým ďakujeme za každý hlas!!!

 • Zoznam pomôcok pre žiakov 1. ročníka

  Milí rodičia,zoznam vecí potrebných na vyučovanie v 1. ročníku si môžte pozrieť kliknutím na odkaz. Pdrobnejšie informácie vám poskytnú triedne učiteľky počas prvého dňa v škole.

  >>> TU KLIKNITE  <<<

 • Prihlasovanie na stravovanie v školskej jedálni v školskom roku 2020/2021

  Vážení rodičia! Na prihlásenie svojich detí na stravovanie je potrebné použiť tlačivo ZÁPISNÝ LÍSTOK - záväzná prihláška. Prosíme Vás, aby ste si ho stiahli, vytlačili, vyplnili a osobne doručili do kancelárie vedúcej ŠJ. Na zápisnom lístku sú podrobné pokyny a informácie o výške poplatku, termínoch a spôsobe úhrady. Ďakujeme za pochopenie.

 • POPLATKY V ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH

  POPLATKY V ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH

  Vážení rodičia! Vzhľadom na prerušenie vyučovania v školách a školských zariadeniach počas mimoriadnej situácie, sa od 01.04.2020 pozastavuje vyberanie poplatkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole, na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti školského klubu detí, ako aj na režijné náklady v školskej jedálni. Uhradené (odoslané) poplatky za mesiac apríl 2020 budú vrátené do 30.06.2020 na IBAN odosielateľa. Ďakujeme za pochopenie.

 • Veľkonočné prianie

 • 7. apríl 2020 (utorok) - Deň kresťanských učiteľov

  7. apríla si kresťanskí učitelia pripomínajú sviatok patróna učiteľov svätého Jána de la Salle. Nech čnosti dobrého učiteľa - múdrosť, pokora či veľkodušnosť, ktoré svätý Ján vyzdvihoval, nechýbajú ani jednému z nás. Pán Boh zaplať.

 • Nové opatrenia ministerstva školstva

  Aktualizácia - 25.03.2020

  Školy ostanú zatvorené až do odvolania, uviedol v utorok 24.03.2020 na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu. Pre školský rok 2019/2020 sa ruší Testovanie-9, ktoré píšu žiaci deviateho ročníka základnej školy.

  Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. Podávanie žiadostí do materských škôl bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.

  Minister už v súvislosti s prerušenou výučbou na školách rokoval s riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom. Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami. Rovnako predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka už funguje!

 • DÔLEŽITÝ OZNAM

  DÔLEŽITÝ OZNAM

  Vážení rodičia, milí žiaci, žiadame Vás, aby ste dôsledne dodržiavali nasledujúce opatrenia!

  Na základe rozhodnutia vlády SR a Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) bude Základná škola s materskou školou sv. Kríža v období od 16.03.2020 do 27.03.2020 zatvorená. V tomto období rodičia (zákonní zástupcovia) zabezpečia pre svoje deti domácu izoláciu. To znamená, že je nutné zdržať sa vychádzok, cestovania, sociálnych kontaktov mimo členov domácnosti, zdržať sa návštev, vzájomných stretnutí v bydliskách alebo v ich blízkosti (pred panelákom, domom, na ihrisku a pod.). Odporúča sa tráviť istý čas na čerstvom vzduchu individuálne. Počas dopoludnia sa žiaci majú venovať individuálnemu vzdelávaniu v domácom prostredí, podľa pokynov vyučujúcich. Žiaci a rodičia budú komunikovať s vyučujúcimi cez internet (emaily, EduPage, www.zborovna.sk, testy ALF a pod.), prípadne telefonicky či formou SMS. Žiaci sú povinní (podľa pokynov vyučujúcich) plniť zadané úlohy, ktoré budú hodnotené známkami. Obmedzenie vyučovania v škole nie sú prázdniny!

  Vážení rodičia, milí žiaci, žiadame Vás, aby ste dôsledne dodržiavali tieto pokyny a zmysluplne vypĺňali čas tak, aby sa doma žiaci nenudili a nevyhľadávali iné spôsoby na trávenie voľného času, ktoré nie sú vhodné počas karantény.

 • Dejepisná olympiáda – úspešná reprezentácia našich žiakov

  Dejepisná olympiáda – úspešná reprezentácia našich žiakov

  V piatok 14.02.2020 sa v ZŠ Dr. Daniela Fischera v Kežmarku uskutočnilo okresné kolo 12. ročníka Dejepisnej olympiády. Náš žiak Alex Fujdiar zo 7. A triedy obsadil vo svojej kategórii 2. miesto a postupuje do krajského kola DO v Prešove. Úspešnými riešiteľmi boli taktiež: Matej Gáborčík a Adam Bafia z 9. A. triedy a Tobias Kuffa zo 7. A triedy. Menovaným žiakom srdečne blahoželáme, ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu našej školy a prajeme veľa ďalších úspechov.

 • STRATY A NÁLEZY

  1. Našiel sa čipový kľúč do mliekomatu (foto v prílohe). Prosíme rodiča, resp. žiaka, ktorý stratil tento kľúč, aby si ho prišiel prevziať na ekonom. oddelenie. Pre overenie je potrebné nahlásiť číslo kľúča a približný kredit.

   

  2. Našli sa detské okuliare (foto v prílohe). Prosíme rodiča, resp. žiaka, ktorý stratil tieto okuliare, aby si ich prišiel prevziať na ekonom. oddelenie.

 • Besedy so spisovateľmi...

  Besedy so spisovateľmi...

  Naši malí, ale aj väčší školáci prežili 6. február 2020 trochu netradičným spôsobom – stretnutím s ozajstnými spisovateľmi. V tento deň medzi nás totiž zavítali až dvaja spisovatelia, p. Gabriela Futová a p. Peter Karpinský.  Žiaci sa na nich veľmi tešili a pri spoločnom stretnutí ich so zatajeným dychom počúvali. Zároveň sa na stretnutie vopred pripravili. Čítali ich pútavé knihy, navštevovali knižnicu a zháňali si o nich informácie. Mali veľa zvedavých otázok o ich knihách a hrdinoch, ktorí v nich vystupujú. Veríme, že toto stretnutie v nich zanechalo hlboký zážitok a budú pamätať na to, že „Kniha je najlepším priateľom človeka“. Fotky zo stretnutia si pozrite vo fotoalbume.

 • ... a slovo bolo u Boha

  ... a slovo bolo u Boha

  ... a slovo bolo u Boha... je názov súťaže v prednese kresťanskej poézie a prózy. Krajské kolo tejto súťaže sa uskutočnilo v sobotu 18.01.2020 v Cirkevnej spojenej škole sv. Jána Pavla II. v Poprade, kde našu školu reprezentovali títo žiaci: Zuzana Harnišová z 2. A triedy, Nina Šoltésová z 2. B triedy, Slávka Fábryová zo 4. B triedy, Nathanael Pirožek zo 4. B triedy, Emily Kovalčíková z 5. A triedy, Michal Purdeš z 5. A triedy, Dajana Mária Drugáčová z 8. B triedy a Adam Baláž z 8. A triedy. V silnej konkurencii títo žiaci získali krásne umiestnenia: 1. kategória: poézia: Zuzana Harnišová – 3. miesto, próza: Nina Šoltésová – 3. miesto, 2. kategória: poézia: Slávka Fábryová – 3. miesto, 3. kategória: poézia: Michal Purdeš – 3. miesto, 4.kategória: poézia: Dajana Mária Drugáčová 1.miesto (postup na celoslovenské kolo do Bratislavy), próza: Adam Baláž – 2. miesto.

  Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a výhercom srdečne blahoželáme. Fotografie zo súťaže si môžete pozrieť vo fotoalbume...