MENU

MENU

 • Sv. Mikuláš prišiel aj medzi naše deti

  Sv. Mikuláš prišiel aj medzi naše deti

  Ani našu školu dnes neobišiel Mikuláš. V biskupskom oblečení a v sprievode nádherných anjelov navštívil každú triedu.  Každé dobré dieťa na našej škole, t.j. každý žiak bol obdarený chutnou dobrotou... 

 • Vianočný les

  Naši žiaci 1. stupňa ZŠ sa tento rok zapojili do krásnej akcie mesta Kežmarok Vianočný les. Vianočný stromček pred radnicou vyzdobili ozdobami, ktoré s láskou ručne vyrobili v školskom klube detí. Pani vychovávateľkám patrí srdečná vďaka za pomoc. 

 • Zamyslenie na každý týždeň - aktualizácia 06.12.2021

  Zamyslenie na každý týždeň - aktualizácia 06.12.2021

  Milí žiaci, rodičia, priatelia. Ponúkame vám možnosť vypočuť si krátke zamyslenie a povzbudenie do nového týždňa od nášho pána dekana prof. Františka Trstenského.

  Pre vypočutie, resp. stiahnutie MP3 kliknite >>> TU <<<

 • KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?

  KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK?

  Naša škola sa aj tento rok zapojila do krásnej výzvy s myšlienkou spoločne naplniť krabice od topánok niečím sladkým, slaným, teplým, mäkkým, voňavým, niečím na zábavu a niečím zo srdca. Všetky tieto krabice potešia na Vianoce babičku alebo deduška v domove dôchodcov. Uvedomujeme si, že často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto zo srdca ďakujeme žiakom a učiteľom, ktorí sa zapojili.

 • Ponožkový október

  Ponožkový október

  „Daruj ponožky a pomôž ľuďom bez domova prežiť zimné mesiace s nohami v teple.“  

  Žiaci prvého stupňa sa počas mesiaca október zapojili do krásnej výzvy OZ Podaj ďalej. Jej cieľom bolo vyzbierať ponožky pre ľudí bez domova. Naši prvostupniari touto zbierkou ukázali, že si „nezakrývajú oči“ pred zimou a nie je im ľahostajný osud ľudí v núdzi. Vyzbierané ponožky sme odovzdali terénnym sociálnym pracovníčkam mesta Kežmarok. Všetkým zúčastneným patrí veľké ĎAKUJEM.  

 • Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  Dňa 26. septembra sa už od roku 2001 každoročne koná Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podnietiť ľudí, aby sa bez ohľadu na vek, v školách, ale aj mimo nich, učili viac jazykov. Aj my na našej škole sme Európsky deň jazykov oslávili v pondelok 27. septembra na hodinách angličtiny a nemčiny rôznymi aktivitami, prezentáciami a kvízmi. 

 • ZOZNAM školských potrieb a pomôcok pre žiakov 1. ročníka

  Vážení rodičia budúcich prvákov! Pripravili sme pre vás zoznam pomôcok a školských potrieb pre výchovno-vzdelávací proces žiakov 1. ročníka v novom školskom roku 2021/2022.
  Pre otvorenie zoznamu >>> KLIKNITE TU <<<

 • Obedy - tlačivo na stiahnutie

  Obedy - tlačivo na stiahnutie

  Vážení rodičia!

  Prosíme Vás, aby ste si stiahli tlačivo - prihlášku na stravovanie v školskom roku 2021/2022.

  Vyplnenú a podpísanú prihlášku je potrebné odovzdať vedúcej školskej jedálne. Ďakujeme za pochopenie.

  Dokument na stiahnutie:

  2021_OBEDY_-_zapisny_listok_____ZS.pdf


 • Výsledky volieb do Rady školy

  Vážení rodičia, kliknutím na farebný text si môžete pozrieť kompletné výsledky volieb do Rady školy.

   

  >>> VÝSLEDKY VOLIEB <<<

 • Rada školy - voľby

  Vážení rodičia!

  V dňoch 14. a 15. júna 2021 v čase od 7,00 hod do 18,00 hod. sa v uskutočnia voľby do Rady školy - zástupcovia z rodičov žiakov ZŠ. Prosím vás, aby ste si pozorne prečítali POKYNY k voľbám (kliknite na červený text) kde nájdete podrobnejšie informácie. Voliť sa bude vo vnútorných priestoroch školy vo vyhradenom priestore. Vopred vám ďakujem za účasť.

  Pavol Krajči, riaditeľ školy

 • ÚSPECHY V BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDE V OKRESNOM A KRAJSKOM KOLE

  Okresného kola Biologickej olympiády sa zúčastnili Dajana Mária Drugáčová, žiačka 9. B, ktorá získala 1. miesto,Alex Fujdiar, žiak 8. A,  ktorý sa umiestnil na 3. mieste.

  Dajana Mária Drugáčová postúpila do krajského kola, v ktorom si svojimi vedomosťami vybojovala  vynikajúce 2. miesto.

  Srdečne blahoželáme!

 • ÚSPECH V OKRESNOM KOLE DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

  ÚSPECH V OKRESNOM KOLE DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

  Blahoželáme Alexovi Fujdiarovi,

  žiakovi 8. A triedy, k 2. miestu v „online“ okresnom kole dejepisnej olympiády a postupu do krajského kola. Alexovi ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme mu veľa ďalších úspechov.

 • Súťaž NAJ ŠKOLA - JE DOHLASOVANÉ !!!

  Súťaž NAJ ŠKOLA - JE DOHLASOVANÉ !!!

  Milí rodičia, žiaci, učitelia! Naša škola sa dostala medzi finalistov súťaže s RTVS NAJ ŠKOLA a budeme bojovať o skvelú výhru 10.000;- EUR. Ešte raz vám všetkým ďakujeme za každý hlas!!!

 • Zoznam pomôcok pre žiakov 1. ročníka

  Milí rodičia,zoznam vecí potrebných na vyučovanie v 1. ročníku si môžte pozrieť kliknutím na odkaz. Pdrobnejšie informácie vám poskytnú triedne učiteľky počas prvého dňa v škole.

  >>> TU KLIKNITE  <<<

 • Prihlasovanie na stravovanie v školskej jedálni v školskom roku 2020/2021

  Vážení rodičia! Na prihlásenie svojich detí na stravovanie je potrebné použiť tlačivo ZÁPISNÝ LÍSTOK - záväzná prihláška. Prosíme Vás, aby ste si ho stiahli, vytlačili, vyplnili a osobne doručili do kancelárie vedúcej ŠJ. Na zápisnom lístku sú podrobné pokyny a informácie o výške poplatku, termínoch a spôsobe úhrady. Ďakujeme za pochopenie.

 • POPLATKY V ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH

  POPLATKY V ŠKOLSKÝCH ZARIADENIACH

  Vážení rodičia! Vzhľadom na prerušenie vyučovania v školách a školských zariadeniach počas mimoriadnej situácie, sa od 01.04.2020 pozastavuje vyberanie poplatkov na čiastočnú úhradu výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole, na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti školského klubu detí, ako aj na režijné náklady v školskej jedálni. Uhradené (odoslané) poplatky za mesiac apríl 2020 budú vrátené do 30.06.2020 na IBAN odosielateľa. Ďakujeme za pochopenie.

 • Veľkonočné prianie

 • 7. apríl 2020 (utorok) - Deň kresťanských učiteľov

  7. apríla si kresťanskí učitelia pripomínajú sviatok patróna učiteľov svätého Jána de la Salle. Nech čnosti dobrého učiteľa - múdrosť, pokora či veľkodušnosť, ktoré svätý Ján vyzdvihoval, nechýbajú ani jednému z nás. Pán Boh zaplať.

 • Nové opatrenia ministerstva školstva

  Aktualizácia - 25.03.2020

  Školy ostanú zatvorené až do odvolania, uviedol v utorok 24.03.2020 na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling. Rozhodol o tom Úrad verejného zdravotníctva SR reagujúc na opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu. Pre školský rok 2019/2020 sa ruší Testovanie-9, ktoré píšu žiaci deviateho ročníka základnej školy.

  Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl. Tie by sa mali uskutočniť v druhej polovici apríla, od 15. do 30. apríla, ale bez osobnej prítomnosti detí. Podávanie žiadostí do materských škôl bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.

  Minister už v súvislosti s prerušenou výučbou na školách rokoval s riaditeľom RTVS Jaroslavom Rezníkom. Vyučovacie programy na Dvojke sa predĺžia zo súčasných 45 minút na 100 minút s dôrazom na žiakov so špeciálnymi vzdelávaco-výchovnými potrebami. Rovnako predstavil novú platformu na dištančné vzdelávanie – webovskú stránku www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia materiály na digitálne vzdelávanie a ďalšie dôležité informácie. Stránka už funguje!

 • DÔLEŽITÝ OZNAM

  DÔLEŽITÝ OZNAM

  Vážení rodičia, milí žiaci, žiadame Vás, aby ste dôsledne dodržiavali nasledujúce opatrenia!

  Na základe rozhodnutia vlády SR a Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) bude Základná škola s materskou školou sv. Kríža v období od 16.03.2020 do 27.03.2020 zatvorená. V tomto období rodičia (zákonní zástupcovia) zabezpečia pre svoje deti domácu izoláciu. To znamená, že je nutné zdržať sa vychádzok, cestovania, sociálnych kontaktov mimo členov domácnosti, zdržať sa návštev, vzájomných stretnutí v bydliskách alebo v ich blízkosti (pred panelákom, domom, na ihrisku a pod.). Odporúča sa tráviť istý čas na čerstvom vzduchu individuálne. Počas dopoludnia sa žiaci majú venovať individuálnemu vzdelávaniu v domácom prostredí, podľa pokynov vyučujúcich. Žiaci a rodičia budú komunikovať s vyučujúcimi cez internet (emaily, EduPage, www.zborovna.sk, testy ALF a pod.), prípadne telefonicky či formou SMS. Žiaci sú povinní (podľa pokynov vyučujúcich) plniť zadané úlohy, ktoré budú hodnotené známkami. Obmedzenie vyučovania v škole nie sú prázdniny!

  Vážení rodičia, milí žiaci, žiadame Vás, aby ste dôsledne dodržiavali tieto pokyny a zmysluplne vypĺňali čas tak, aby sa doma žiaci nenudili a nevyhľadávali iné spôsoby na trávenie voľného času, ktoré nie sú vhodné počas karantény.