AKTIVITY V RÁMCI PROJEKTU

EKOLOGICKÉ PROBLÉMY

V rámci aktivít projektu bolo aj zvýraznenie piatich veľkých ekologických problémov. Vybrali sme "veterné smršte", problémy ktoré spôsobujú biotopom "kôrovce a pod kôrou žijúci hmyz", "ropné látky", "problém s odpadom" a "erózia pôdy". Tieto jednotlivé bannery sú umiestnené v našej škole vo veľkosti formátu A1.

SLOVAK NATIONS PARK

Úlohou pre študentov účasných na mobilite v Rumunsku bolo spracovať ako krátke info o našich národných parkov. Táto úloha bola jedným z výstupov absolvovaných aktivít.

Slovak_nations_park.pdf

Súťaž pre žiakov

Milí žiaci 5. až 9. ročníka! Pozývame Vás do digitálnej ekologickej súťaže! Cieľom súťaže je rozvíjať medzinárodné aktivity súvisiace s ohrozenými rastlinami charakteristickými pre účastnícku krajinu a spôsoby ich ochrany, ako aj demonštrovať schopnosť používať IT  a internetové nástroje (viď obrázok nižšie).

Účastníci odovzdávajú svoje grafické diela vo forme plagátu, pohľadnice, banneru, letákov alebo infografiky – PDF, PNG alebo JPG.

Diela musia byť zatiaľ nezverejnené v iných súťažiach. Súťažné práce prosím odovzdávajte do utorka 20.09.2022 na  e-mailovú adresu: kristina.slavikova@skola-sv-kriza.sk

Všetci zapojení žiaci postupujú do užšieho výberu členov tímov pri nasledujúcich mobilitách do účastníckych krajín. Na víťazov čaká nevídané cestovateľské dobrodružstvo!  :-)

Želáme Vám veľa jedinečnej kreatívnosti pri tvorbe Vašich prác!

Plazy a živočíchy medzi nami vedia kvalitne spestriť hodiny biológie.