MOBILITA 2 - TURECKO

NAMIK KARAMANCI FEN LISESI, MANAVGAT, TURECKO

Ďalšia v poradí druhá mobilita sa uskutočnila v Turecku. Zúčastnili sa jej dvaja žiaci zo siedmého a dve žiačky z ôsmeho ročníka.

Po úvodnom zoznámí sa žiakov jednotlivých partnerský škôl nasledovalo predstavenie školy organizátora stretnutia a jeho regiónu. Naši žiaci a žiaci partnerských škôl z Grécka, Rumunska a Poľska následne predstavili našú školu a stručne aj región v ktorom žijú. Všetky aktivity naplánované počas pobytových dní boli zamerané na spoznávanie fluóry a historie regiónu Antalye, Manavgatu a Side. Mali sme možnosť vidieť primo pestovanie rastlín a stromov, ktoré u nás nie sú, no s niektorými ich plodmi sa stretávame u nás s inými zriedka a nietoré sme u nás nemali možnosť vidieť. Navštívili sme v Antályi bananovníkovú plantáž kde nás oboznámili s postupom pestovateľských prác, šľachtením odrôd aj iného exotického ovocia. Zástupcovia partnerskej školy v Turecku nás previedli zákutiami starej Antálie a antického mesta Side.